ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6881082
*
nr 688 1082
Spegel
20-tal, björkram, höjd: 95
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 mars 2011
kl 17:42:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 13:29:24
1
100 kr
27/3 09:26:07
2
150 kr
27/3 23:01:49
3
200 kr
28/3 11:16:00
4
300 kr
28/3 13:24:37
3
300 kr
28/3 13:25:36
3
350 kr
28/3 16:20:44
5
500 kr
28/3 16:25:21
3
450 kr
28/3 16:28:13
3
550 kr
28/3 17:00:52
5
650 kr
28/3 17:14:15
6
1.000 kr
28/3 17:33:44
5
800 kr
28/3 17:36:09
3
900 kr
28/3 17:36:58
3
1.000 kr
28/3 17:37:39
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björkram spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 688 1082
Spegel
20-tal, björkram, höjd: 95
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 mars 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/3 13:29:24 | 1 | 100 kr |
27/3 09:26:07 | 2 | 150 kr |
27/3 23:01:49 | 3 | 200 kr |
28/3 11:16:00 | 4 | 300 kr |
28/3 13:24:37 | 3 | 300 kr |
28/3 13:25:36 | 3 | 350 kr |
28/3 16:20:44 | 5 | 500 kr |
28/3 16:25:21 | 3 | 450 kr |
28/3 16:28:13 | 3 | 550 kr |
28/3 17:00:52 | 5 | 650 kr |
28/3 17:14:15 | 6 | 1.000 kr |
28/3 17:33:44 | 5 | 800 kr |
28/3 17:36:09 | 3 | 900 kr |
28/3 17:36:58 | 3 | 1.000 kr |
28/3 17:37:39 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björkram spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23